Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výprava našich Vlčat na Kosárnu

17. 11. 2008
15. - 16. listopadu 2008 pobývaly naše Vlčata na malé chaloupce ve Velkých Karlovicích - Podťatém, Kosárně.
Tato výprava měla, řekněme rozpačitý začátek, protože hned ve vlaku kousek od nás seděl nějaký podivný vesničan, který měl na kluky místy velmi oplzlé narážky, ale naštěstí brzy vystoupil.
Od vlaku, jsme potom putovali na chaloupku pěšky. Sahara nám naštěstí vzal batohy autem, ale i tak, jsme šli dost pomalu a na chatu jsme dorazili až kolem dvanácté. Samozřejmě to bylo i tím, že jsme cestou hráli hru na zloděje.
Na Kosárně jsme se první ubytovali a pak jsme se rozdělili na dvě skupinky, kdy jedna sekala a chystala dřevo a druhá vařila oběd. Po obědě,se rozpoutala velká šiškovka a pak jsme hráli zápas ve free-sbee, který byl velmi vyrovnaný. Večer, se z nás stali čarodějové, kteří se snažili dostat z podzemního labyrintu chodeb. Byla to hra, kdy byly v lese natažené lana a my jsme museli poslepu podle nich putovat. Tuto hru nakonec taktéž velmi těsně vyhrála Lopíkova družinka.
Večer, jsme potom měli stezku odvahy, kdy jsme (samozřejmě jenom jako) měli tajně překročit hranici se Slovenskem, kterou hlídali slovenští pohraničníci. Tuto stezku jsme šli po dvou a zvládla ji pouze dvojička Lopík s Honzíkem a Kryšot.
Večer nám potom Rampa vyprávěl různé příběhy.
V neděli jsme někteří vstávali už v šest. Naštěstí jsme nerušili ty co ještě spali, povídali jsme si a zatopili jsme.
Hned po rozcvičce a ranní hygieně, kdy si asi polovina z nás nevzala na výpravu hygienické potřeby, jsme měli snídani a zase jsme rozpoutali velkou šiškovou bojovku, do které se zapojil i Hraboun se Saharou. Potom jsme zase nasekali nějaké dřevo, nachystali oběd a po něm jsme hráli velkou hru, kdy jsme se změnili v pytláky a lovili jsme různé zvířata, které jsme potom prodávali překupníkovi. Museli jsme si ale dávat pozor na ochranáře přírody, kteří nás mohli obrat o život. Hned poté jsme uklidili chalupu a spěchali na autobus, který nás dovezl až na Vsetín.
Výprava se nám tedy velmi povedla a byla jen škoda, že nebyla ještě o alespoň o jeden den delší. Velmi dobrá byla i naše účast, kdy nás na Kosárně bylo celkem třináct.
Další vícedenní výprava pro naši družinu Vlčat se chystá na polovinu ledna 2009.

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář